سوالات متداول در خصوص ریباندینگ

پاسخگویی به برخی از سوالات متداول شما
1ماندگاری ریباندینگ بیشتر است یا کراتینه؟
طبیعتا ریباندینگ دارای ماندگاری دائمی می باشد و موی شما تا سالیان طولانی به صورت لخت و شلاقی باقی می مانند. در مقابل کراتینه تنها شش ماه میتواند موی شما را لخت نگه دارد، پس از آن به صورت تدریجی از ماه ششم شروع به کاهش اثر میکند. البته شما میتوانید برای طولانی تر کردن اثر آن تا یک سال از مراقبت های بعد کراتینه کمک بگیرید.
2آیا ریباندینگ موی دکلره شده امکان پذیر است؟
ریباندینگ فقط میتواند روی موهای سالم و طبیعی اجرا شود. موهایی که با رنگ و اکسیدان قوی روشن شده باشند هرگز مناسب صافی ژاپنی نیستند. زیرا باعث آسیب و سوختگی شدید آنها می شود. برای صافی و احیا این دسته از موها تنها میتوان از کراتین و یا المنت کمک گرفت. همچنین ضخامت و رنگ پایه نیز در کیفیت کار شما تاثیر گذارند. بهتر است قبل از اقدام و تصمیم عکس موهای خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید تاراهنمایی کافی را دریافت نمایید.
3آیا رنگ کردن موها بعد از ریباندینگ امکان پذیراست؟
این تکنیک را همزمان با رنگ کردن مو نمی توان استفاده نمود. رنگ کردن مو دو هفته بعد یا قبل از ریباندینگ می تواند انجام شود.
4آیا ریباندینگ باعث موخوره و خشکی مو می شود؟
به طور یقین می توان گفت که اگر ریباندینگ به درستی انجام نشود، موها دچار خشکی و موخوره خواهند شد. در طول انجام ریباندینگ اگر لایه های مو توسط اتوهای مناسب اتو کشی نشوند و یا روش مناسبی برای اتوکشی استفاده نشود، آسیب زیادی به موها وارد می کند. اما با انجام درست و صحیح، نتیجه کار بسیار عالی خواهد شد مثلا در هنگام اتوکشی، زاویه مو در دست مهم است، اتوکشی زیاد نیز موجب موخوره در انتهای ساقه مو می شود.
5آیا ریباندینگ به مو آسیب می زند؟
اگر ریباندینگ به طور اصولی و درست انجام نشود، موها را از بین می برد، حتی اگر از مواد با کیفیتی استفاده شود. در این شرایط موها وز شده و کنده می شوند. تفاوت این نوع آسیب با ضرری که دکلره بر موها دارد در این است که موه نمی سوزد اما از وسط قطع می شود. دو نوع ریباندینگ در دنیا وجود دارد، در بسیاری از نقاط دنیا نوعی ریباندینگ انجام می دهند که فقط موهای فر را صاف می کند و در نوع دیگر پس از صاف شدن، موها حالت ابریشمی پیدا می کند که انجام آن نیاز به تکنیک های بسیار دقیقی دارد.
6آیا در دوران شیردهی می توان موها را رنگ یا صاف کرد؟
تحقیقات اخیر نشان می دهد که رنگ های نیمه دائمی یا دائم برای در تمام دوران بارداری و دوران شیردهی ایمن هستند. بنابراین خانم ها هم در دوران بارداری و هم شیردهی می توانند از ریباندینگ استفاده نمایند. بدن خانم های شیرده، مواد شیمیایی را کمتر به خود جذب می کنند و این مواد وارد جریان خون آنها نخواهد شد و به همین دلیل تهدیدی بر کاهش میزان شیر یا سلامت کودک شیرخوار نخواهد بود.