ریباندینگ
فواید ریباندینگ مو
ژانویه 25, 2022
مزایای پروتئین تراپی مو
مزایای پروتئین تراپی مو
فوریه 1, 2022
نمایش همه

بهترین روتین سلامت مو

ریباندینگ

بهترین روتین سلامت مو

ریباندینگ، ریباندینگ موموهای انسان خصوصا برای بانوان بخش جدایی ناپذیر از زیبایی انسان است که به واسطه اثرات ژنتیکی بصورت های مختلفی وجود دارد اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که موهای شما هر نوع ساختاری و شکل و ظاهری که داشته باشد به کمک ریباندینگ، قابل بهبود است. اما مراقبت از مو به به انجام ریباندینگ مو، صافی و احیاء مو و پروتئین تراپی مو محدود نمی شود و نگهداری از موها نیازمند انجام مراقبت های خاصی می باشد به همین جهت قصد داریم در این مقاله به بررسی بهترین روتین سلامت مو بپردازیم.

حتما مطالعه کنید: ریباندینگ

بهترین روتین سلامت مو

وارد شدن به یک روال مراقبت از مو درست مانند شروع مراقبت از مو است. وقتی یکی را پیدا کردید که برای شما کار می کند، به ندرت منحرف خواهید شد. اما روند یافتن این روال می تواند کمی دلهره آور به نظر برسد، به خصوص زمانی که گزینه های متعددی برای افراد با همان نوع مو وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از همه چیزهایی است که برای یافتن آیین مراقبت از مو مناسب شما باید بدانید. از حس موهایتان گرفته تا مدل‌ مویی که ترجیح می‌دهید، همگی رویه‌ای دارند که در نهایت شما انتخاب می‌کنید کدام را تغییر دهید.

نوع موهای شما بصورت طبیعی

بطور کلی نوع موهای شما در یکی از چهار دسته زیر قرار می گیرد:

فر

صاف

موج دار

گره خورده

هر کدام جنبه های مثبت و منفی خود را دارند. به عنوان مثال، موهای صاف معمولاً سریعتر از موهای مجعد چرب به نظر می رسند زیرا روغن به سرعت در ساقه مو راه می یابد. چه موهای شما دکلره شده باشد، چه رنگ شده باشد و چه از نظر شیمیایی همچون ریباندینگ فرآوری شده باشد و موهای شما با رنگ، سفید کننده یا مواد شیمیایی تماس پیدا کرده است، ممکن است مجبور باشید در مورد روتین سلامت و مراقبت از موهای خود بیشتر فکر کنید. در بسیاری از موارد به افرادی که موهای رنگ شده دارند توصیه می شود برای جلوگیری از محو شدن زودهنگام رنگ و خشکی آن، هر روز آن را نشویید.

بهترین روتین سلامت مو

بهترین روتین سلامت مو

بهترین روتین سلامت مو

اگرچه نوع مو و نگرانی های شما از برخی جهات روال مراقبت از موهای شما را تغییر می دهد، چند مرحله اساسی وجود دارد که هر فردی می تواند از آنها بهره مند شود.

پاکسازی

پاکسازی تعادلی بین از بین بردن مواردی مانند پوست مرده و باقیمانده محصول بدون از بین بردن روغن طبیعی مو است. بدون شستشوی خوب، سموم انباشته می شود و چربی ناخواسته ای به جا می گذارد. اگر پوست مرده برداشته نشود، پوست هر 28 روز یکبار خود را تجدید می کند، و این ممکن است در صورتی که مو تمیز نباشد قابل توجه باشد.

وضعیت

نرم کننده ها فواید بی شماری دارند. یکی از اصلی ترین آنها مرطوب کننده است، اما سایر موارد شامل کاهش گره خوردگی، درخشندگی و کاهش موخوره است. ماده اصلی یک نرم کننده، سورفکتانت کاتیونی نامیده می شود و وقتی موهای شما خیس است، به آن می‌چسبد و تارها را می‌پوشاند تا رطوبتی که ممکن است شامپو از بین برده باشد، دوباره پر شود.

مرطوب کننده

برای افزودن آبرسانی بیشتر به مو، ممکن است بخواهید فرآیندی دو مرحله ای به نام مرطوب کننده و آب بندی مو را آغاز کنید. این می تواند به ویژه برای موهای پیچ خورده یا گره خورده که تمایل به خشک شدن دارند بسیار مفید باشد. هدف این است که با استفاده از یک محصول هیدراته کننده و روغن آب بند، رطوبت موهایتان را حفظ کنید.

گره خوردگی مو

باز کردن گره مو برای جلوگیری از شکستگی و آسان‌تر کردن زندگی شما بسیار ضروری است. اما برای جلوگیری از کندن اشتباه موها، باید از ابزار مناسبی مانند شانه دندانه پهن استفاده کنید. بسته به نوع موهایتان، ممکن است نیاز داشته باشید هر روز گره های موهایتان را باز کنید. به لطف تعدادی از ابزارها و ترفندها مانند حجم دهنده ها و ژل ها، می توانید عملاً موهای خود را هر طور که می خواهید حالت دهید. اما اگر از طرفداران ابزارهای گرم شده همچون اتو مو و یا سشوار هستید، باید از موهای خود با اسپری محافظ کننده در برابر حرارت مراقبت کنید.

سخن پایانی

موهای شما به دلایل ژنتیکی ممکن است در حالت های مختلفی همچون فر، موج دار یا گره خورده باشند که همانطور که در مقاله گفتیم، هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند از سوی دیگر صاف کردن موهای فر به لطف پیشرفت علم و وجود روش هایی همچون ریباندینگ، پروتئین تراپی مو و صافی و احیاء مو دیگر رویا نیست و به سادگی امکان پذیر است اما فراموش نکنید، مراقبت از موها در گروی انجام یک روتین صحیح مراقبت از مو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *