ریباندینگ
مراقبت های مو بعد از انجام ریباندینگ
27 بهمن 1400
ریباندینگ
ایجاد یک روتین سلامت مو مناسب
15 مرداد 1401
نمایش همه

فواید پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو

فواید پروتئین تراپی مو

ریباندینگ، پروتئین تراپی مو: برای صافی مو روش های متعددی همچون ریباندینگ، صافی و احیاء مو و پروتئین تراپی مو وجود دارد که هر کدام مزایای خود را دارند و انجام آن ها نیازمند موهای خاصی می باشد در این مقاله به بررسی فواید پروتئین تراپی مو خواهیم پرداخت اما دانستن اینکه آیا موهای شما نیازمند پروتئین تراپی هستند نیازمند بررسی و تشخیص کارشناسی می باشد که به همین جهت مشاورین کلینیک صافی مو لیلاشمسایی همراه شما خواهند بود.

حتما مطالعه کنید: پروتئین تراپی مو
فواید پروتئین تراپی مو

فواید پروتئین تراپی مو

علائمی که نشان می دهد موهای شما به درمان پروتئینی نیاز دارند

قبل از اینکه به دنبال مناسب ترین درمان پروتئین مو برای موهای خود باشید، ممکن است از خود بپرسید: “آیا موهای من اصلا به پروتئین نیاز دارند؟” این یک سوال عالی برای شروع است – پروتئین تراپی – همیشه مورد نیاز نیست.

بسیاری از مردم فکر می کنند که داشتن موهای خشک نشان می دهد که موهای شما به پروتئین بیشتری نیاز دارند. با این حال، خشکی مو به تنهایی دلیل خوبی برای درمان موهای شما با پروتئین نیست. اگر موهای شما خشک است، ابتدا یک نرم کننده مبتنی بر نرم کننده را امتحان کنید تا رطوبت را بازگردانید. فقط اگر این کار موثر نبود، باید پروتئین تراپی را شروع کنید. در اینجا 5 علامت وجود دارد که نشان می دهد موهای شما برای درمان به پروتئین نیازدارند که عبارتند از:

فواید پروتئین تراپی مو

فواید پروتئین تراپی مو

کاهش خاصیت ارتجاعی

یکی از نشانه های واضحی که نشان می دهد موهای شما ممکن است به پروتئین تراپی نیاز داشته باشد، از دست دادن خاصیت ارتجاعی آن است.

این ترفند کوچک را امتحان کنید:

یک تار کوچک از موهای خود را بردارید و به آرامی آن را بکشید. اگر تار بعد از کشیده شدن به حالت طبیعی خود برنگردد، یا بدتر از آن – شکسته می‌شود، به احتمال زیاد باید پروتئین تراپی مو را انجام دهید.

موهای رنگ شده

به احتمال زیاد، اگر موهای شما مقدار زیادی رنگ مو دیده است، می تواند کمی پروتئین بیشتری مصرف کند. موهای رنگ شده بسیار متخلخل هستند و حتی بیشتر از موهای طبیعی در معرض آسیب هستند. یک درمان پروتئینی به تقویت موهای رنگ شده و کمک به حفظ تارهای موی سالم و قوی کمک می کند.

شکستن و ریزش مو

در حالی که از دست دادن 100 تار در روز کاملا طبیعی است و نباید زنگ خطری را به صدا درآورد، ریزش بیش از حد می تواند نشانه ای از کمبود پروتئین باشد. به خصوص، اگر این مو از ریشه نباشد (حباب سفید نداشته باشد). این بدان معنی است که موهای شما به راحتی می شکند و ممکن است لازم باشد برای تقویت آن به درمان های پروتئین روی بیاورید.

موهای شما شل و تار است

سر و کار داشتن با موهای صاف، شل یا تار، نشانه دیگری است که نشان می دهد ممکن است موهای شما به مقداری پروتئین نیاز داشته باشد. پروتئین به احیاء موها کمک می‌کند و باعث می‌شود موهای شما به‌طور مشهودی کمتر دچار افتادگی شوند.

حتما مطالعه کنید: صافی و احیاء مو

تخلخل بالا

اگر موهای شما بسیار متخلخل است، احتمالاً شکاف و پارگی در تارها وجود دارد که آن را آسیب پذیرتر می کند.

از آنجایی که این نوع مو اغلب آب زیادی را جذب می کند، گره خوردن و موخوره ممکن است تجربه ای آشنا باشد. درمان پروتئینی به موهای متخلخل کمک می کند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنند و این شکاف ها را ببندند. مطمئن نیستید که موهای شما متخلخل است؟ در اینجا یک آزمایش کوچک وجود دارد:

یک تار از موهای خود را در یک کاسه کم عمق آب قرار دهید. اگر مو فرو برود، پس بسیار متخلخل است. اگر هنوز مطمئن نیستید که موهایتان به تقویت پروتئین نیاز دارد یا خیر، مشاورین کلینیک صافی مو و ریباندینگ لیلاشمسایی آماده همراهی شما عزیزان هستند.

حتما مطالعه کنید: ریباندینگ
پروتئین تراپی مو

فواید پروتئین تراپی مو

فواید پروتئین تراپی مو

بیایید روشن کنیم که پروتئین تراپی مو در واقع چیست

به بیان ساده، موهای ما ساخته شده از پروتئین هستند. پروتئینی به نام کراتین اکثر رشته های مو را تشکیل می دهد و آن را سالم، قوی و پر از خاصیت ارتجاعی نگه می دارد. اما با آسیب های ناشی از حالت دادن و نگهداری، آلودگی هوا، رنگ کردن و موارد دیگر باعث از بین رفتن آن می شود.

برخی از انتخاب‌های سبک زندگی و رژیم غذایی نیز می‌تواند منجر به کمبود کلی کراتین در بدن شما شود. از آنجا که حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین برای رشد موی سالم ضروری است و عدم مصرف پروتئین کافی می تواند به ریزش مو کمک کند. ترکیبی از رژیم غذایی نامناسب و آسیب های ناشی از حالت دادن به موهای شما باعث شکستن تارهای مو می شود و باعث می شود موهای شما ناراضی به نظر برسد. این زمانی است که ممکن است به کمک پروتئین تراپی مو نیاز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *